Community Scoreboard | RecordCourier.com

Community Scoreboard

Record Courier Staff Reports

Douglas County Parks & Recreation

Adult Baseball

w l

Cobras 1 0

Creekside Deli 1 0

CVA/Remax Royalty 1 1

Marines 0 1

RM Roofers 0 1

May 27

No games scheduled

Adult Softball

Coed League

w l

High Sierra Fire 4 0

Pac West 4 1

Wa-She-Shu 2 2

Warriors 2 4

Milwaukee’s Best 0 5

May 25

Warriors 28, Milwaukee’s 20

Wa-She-Shu 22, Warriors 5

High Sierra Fire 7, Pac West 0, forfeit

Women’s League

w l

Jethro’s Aardvark Angels 2 2

Coyote Sports Bar 2 2

French Bar/Park DDS 2 2

Bad Medicine 2 2

May 30

Jethro’s vs. Bad Medicine

French v.s Coyote

Men’s B League

w l

Aardvark Landcreations 6 3

Greenwood 6 3

Dresslerville 5 4

War Party 5 4

Moss Construction 4 5

Mavericks 1 8

May 24

Aardvark 14, Dresslerville 13

War Party 16, Moss 15

Greenwood 15, Mavericks 10

May 29

Greenwood 30, War Party 9

Aardvark 16, Mavericks 12

Dresslerville 15, Moss 11

Men’s C League

w l

Money Shot 8 0

Auto Trans 5 3

BSE Inferno 5 3

Bently Beasr 4 4

Ferrara Tile 4 4

Numbskulls 3 5

Jethro’s 2 6

Marines 1 7

May 23

Money Shot 15, Bently Bears 3

Ferrara Tile 21, BSE 20

Auto Trans 18, Jethro’s 12

Marines 22, Numbskulls 14

Men’s D League

w l

Coyote Sports Bar 4 1

Coyote Grill 4 1

Pay 2 Play 4 1

Has Beens 2 3

MBAT 1 4

Empty Pitchers 0 5

May 29

Coyote Sports Bar 18, Empty Pitchers 12

Coyote Grill 12, Pay 2 Play 3

Has Beens 7, MBAT 0, forfeit

Alta Alpina Cycling Club

Diamond Valley Double Back

May 24

A Group

1. Gossi, Paul, Reno Wheelman

2. Zeller, Norman, Alta Alpina

3. Barkley, Jim (RW)

4. Marshall, John (RW)

5. Lorson, Ritch (RW)

6. Freed, Nate (AA)

7. Gratten, Doug (AA)

8. Gaskin, Dave (AA)

9. Willits, Kevin (AA)

10. Volkmar, Randy (AA)

11. Malouf, Mel (AA)

12. Drozd, Nathan (AA)

13. Sullivan, Tom (AA)

14. Jackson, Garth (AA)

15. Tindel, Paul (AA)

16. Thomsen, Steve (AA)

17. Bryant, Dave (AA)

B Group

1. Biaggi, Allen

2. Rhiner, Jim

3. Huntington, Andrew

4. Robertson, Scott

5. Axtel, John

6. Chung, Jay

C Group

1. Kreider, Steve

2. Miyashiro, Rick

3. Long, Brett

4. Hamiter, Jennie

5. Simpson, Josiah

6. Norvell, Dave

7. Dixon, Frank

8. Tittle, Tom

9. Collins, Dale

10. Knight, Stan

11. Probert, Russ

D Group

1. Stockdale, Suzy

2. Schick, Scott

3. Sells, Tracy

4. Bernhard, Robin

5. Momsen, Kelly

6. Serrano, Manuel

7. Klumchorhor, Kantin

8. Tayler, Joey

Mountain Bike Race, No. 4

Group A

Time

1. Drozd, Nate 54:35

Group B

Time

1. Rickman, Merick 43:35

2. Pupich, Mark 43:43

3. Thorpe, Mark 47:15

4. McMillen, Chris 47:34

5. Scott Shearer 47:43

6. Kreider, Steve 47:46

7. Bolton, Corey 47:55

8.Miyashiro 49:04

9. Tittle, Tom 51:19

10. Littrell, Nate 51:46

11. Petroski, Russ 52:09

12. Lea, Albert 54:12

13. Norvell, Dave 55:24

Ladies

Time

1. Tompsen, Teri 56:11

Group C

Time

1. Meikrantz, Scott 30:31

2. Sells, Tracy 35:26

3. Richard, Ray 36:48

4. Coyan, Barry 40:15

5. Polovina, Joe 40:44