Honor rolls | RecordCourier.com
YOUR AD HERE »

Honor rolls

by staff

CARSON VALLEY MIDDLE SCHOOL HONOR ROLL

7th Grade

4.0

Daniel Boucher, Jennifer Bowen, Kellyn Bricker, Jessica Bunch, Jaclyn Gelderman, Laura Glenn, Julian Hays, Lisa Henie, Collin Kamholz, Jaqueline Kvasnicka, Merritt Lord IV, Kyle Martinez, Katherine Mulhall, Kristina Nalder, Ronda Paul, James Pierce, Alison Pyne, Rawaf Rawaf, Ashley Richardson, Amanda Running Wolf, Mary Britt Sahlin, Shanell Sandy, Kathryn Schuler, David Shih, Valerie Smith, Daniel Trulin, Nathan Vandermade, Kelsey Zufelt.

3.83

Paris Ake, Katie Anderson, Brittany Buck, Marc Cerruti, Chase Cohee, Casaundra Dotts, Amy Fried, Kelsey Gerber, Bianca Gillespie, Jennifer Graehl, Alexander Haas, Jonathan Hartman-Kashuba, Jeremy Henningsen, Evan Hughes, Kendall MacHutta, Colleen McConnell, Colten Mellows, Amanda Moline, Emily Mulcahy, Jenny Nelson, Kathleen Nelson, Kandice Olson, Sean Peek, Adam Schultz, Evan Tuinier, Nicholas Vandermade, Chad Walling.

3.67

Krysten Bartshe, Courtney Baxter, Amanda Clinger, Christianne Davis, Eric Davis, Eric Emm, Brian Finch, Brad Griffin, Derek Hileman, Nichole Lopez, Sean Mitchell, Melanie Moglich, James Ota, Devin Palmer, Matthew Roberts, Steven Smith, Hayes Wilson, Jillian Yaworski.

3.50

Angela Bezzone, Randall Bjerke, Stephanie Feddish, Krista Finch, Sheldon Garcia, Nicholas Holt, Marcus Houlmiere, Charlene King, Jacqueline Lampson, Jessica LeCount, Jonathan Lee, Kyle Luken, Dylan Rahe, Benjamin Schober, Patrick Sergott, Derek Shoaf, Christopher Silva, Samuel Sourikoff, Heather Stugart, Christopher Valentine, Dean Williams.

3.33

Jaime Aitkenhead, Kyle Barkdull, Ashley Beekhof, Erich Beyer-Morgan, Joseph Broad, Allison Chapman, Maria Garcia, Stephen Garrez, Ryan Harrity, Cory Hartzell, Trisha Jarland, Kelly Lopeman, Christopher Neighbors, Joseph Phillips, Jeani Pulsipher, Troy Saudners, Micaela Schmanski, Jacob Stratton, Mark Warrell, Brian Webb, Amanda York.

8th Grade

4.0

Jennifer Brassil, Timothy Bullard, Taylor Clark, Tyler Coats, Grant Davis, Paul Dente, Traver Fordham, Julie Gingrich, Rosalind Gould, Jae Hamzik, Amy Jackson, Christa Keele, Michael King, Colin Kvasnicka, Ann Larquier, Kimberly Lefever, Robert Machado, Leah Madison, Matthew Marple, Shaelyn McCole, Stephanie Mikulich, William Mullen, Kathleen Pagen, Jake Peterson, Mackenzie Porter, Travis Pyne, Stephanie Smith, Lindsay Vacek, Desirae Weyland.

3.83

Amy Cuddy, Melissa Kaplan, Sarah King, Kylie Koerner, William Molzan, Kalie Moore, Angela Nalder, Josh Newman, Lauren Olsen, Anna Plaszowiecki, Alan Reed, Kelly Reynolds, Andrew Sturgess, Staci Sullivan, Nicole Walker, Anthony Walter, Shannon Wentz, Tamara Willson, Christopher Woody.

3.67

Andrea Bryant, Bridgette Davis, Chandra Hagerty, Brandon Huff, Elizabeth Keller, Vania Maldonado, Paul Mannelly, Justin McDougal, Andrew McIntosh, Bryan Miller, Joshua Minnocci, Kathryn Nickles, Dominique Pacheco, Luke Rippee, Darryl Rush, Taryn Sedgwick, Priscilla Sells, Tamalin Sevy, Halley Smith, Chaz Spires, Thomas Welton II, Kaycee Wilcks, Katlin Willens, Samantha Willson.

3.50

Mary Baumgartner, Kathryn Bopp, Betty Crouch, Michael Edmonson, Crystal English, Kathleen Galicia, Roman Gutierrez, Samantha Hefner, Stormy Herald, Katie Holt, Julia Hougland, Patrick Hughes, Brian King, Traci Kuckenmeister, Ashley Matthews, Michelle Matus, Edward Shope, Jamie Swift, Rebecah Wiegardt, Christopher Hoover (3.40).

3.33

Tiffany Attanasio, Nicholas Beres, Meghan Burke, Amber Cornelius, Doran Cushing, Shannon Lovell, Sara Lufrano, Vanessa Murray, Holly Nelson, Rebecca Silva, Steven Vadenais, Blake Weyland.

9th Grade

4.0

Matthew Austin, Daphne Bateman, Devon Bateman, Drew Bateman, Ellen Bruza, Deborah Garrez, Sara Henningsen, Joshua Hickman, Allison Hughes, Rudy Perez, Jessica Pyle, Nicole Steele, Rebecca Wallstrum.

3.83

Jason Bullard, Blake Davis, Nicholas Fiori, Noelle Lee, Megan Mattas, Jamie McLeod, Jacob Punsalang, Amanda Sandy, Jennifer Schefcik, Erin Wilson, Cody Witt, Rachel Yaworski, Lisa Young.

3.67

Michele Cofano, Kelcy Forster, Jessica Gearhart, Austin Graham, Kevin Griffin, Erica Hall, Flether Hartman, Molly Hernandez, Christen Jansse, Candace Jones, Eva Jones, Jacob Ruana, Thomas Sawicki, Audry See, Cassie Smith, Scott Smith, Andi Villasenor, Kristen Zufelt.

3.50

Sasha Barragan, Leslie Birmingham, Katie Broad, Monica Buccambuso, Stacey Conner, Heather Craig, Scott Cronk, Alyssa English, Quinton Figueroa, Rachel Gray, Emily Haas, Tyler Hales, Tracey Hawks, Jennifer Houlmiere, Zachary Johnson, Paul Mileo, Timonty O’Brien, Kylie Rowe, Rebecca Smith, Meghan Stice, Michael Stoeffler, Stephanie Stugart, Jeanine Worman, Sarah Zabelsky.

3.33

Mason Beinschroth, Alana Berning, Eric Brock, Elise Bunkowski, James Bunting, Corinne Canderle, Christina Henderson, Dawn Jardine, Blake Lister, Natasha McCann, Carolynn McCormick, Sarah McCubbin, Krystal Moore, Michelle Pierce, Marjeana Ray, Darla Roberts, Heather Rowe, Kerri Ruby, Melissa Scott, Chantelle Smedick, Kristen Thompson, Stephanie Troiano, Megan Vickers.

PAU-WA-LU MIDDLE SCHOOL HONOR ROLL

7th Grade

4.0

Minden Abele, Rachel Anderson, Christina Bradshaw, Kristina Chiapella, Michelle Guzman, Bradley Johnson, Zachary Johnson, James Stockton, Kileen Vandervort, Melissa Vecchione, Matt Whipple, Duane Winter II.

3.83 – 3.29

Natalie Arneson, Andrew Ascencio, Sarah Benson, Tori Bowler, Tasheena Bryan, Alexis Calvillo, Cassandra Calvillo, Kyle Carney, Timothy Coleman, Christin Cottrell, William Dalton, Heather Davis, Justin Deeter, Mark Dixon, Cassie Dossey, Cesar Duarte, Cameron Farrell, Adam Fluke, Katie Frye, Kevin Hackler, Courtney Kemp, Adrianne Krull, Raevin Long, Allison Love, Andrew McDonald, Thomas McKenzie, Kristen McKinnon, Ashley Mitchell, Richard Nalder, Danielle Paniagua, Alec Price Jr., Ciarra Proulx, Caleb Prudhomme, Amanda Ramirez, Kastania Rasmussen, Dale Rasmusson, Clayton Ridley, Rebecca Schober, Tracy Shephard, Sarah Smith, Jeffrey Spencer, Daniel Tanner, Alyse Tom, Jeanne Williams.

8th Grade

4.0

Sara Altemara, Jennifer Blankenship, Lauren Brooke, Regina Bryan, Summer Carter, Dustin Cooper, Victoria Gay, Erin Gearty, Whitney Higgins, Brittinie Lacey, Andrea Miller, Kristen Olsen, Michelle Paterson, Lisa Raker, Rachel Robison, Scott Sullivan, Jessica Sweet, Tracy Tierney, Elizabeth Tonkinson, Timothy Ward, Andrew Weiss-Berg.

3.83 – 3.33

Angelica Adrian, Stacy Andelin, Kirk Artman, Jenna Baron, Rebecca Baumruck, Whitney Biaggi, Holly Buettner, Adam Burkholder, Adam Cartwright, Rosemarie Chavez, Stephanie Davidson, Jessica Ebel-Wheat, Meredith Fischer, Austin Glenn, Jessica Greer, Jennifer Haglund, Tristan Hall, Amanda Hallstein, Andrew Hedwall, Christopher Honer, Brandon Johnstone, Christina Keegan, Jessica Koster, Janet Lillegard, Lucaya Luckey-Bethany, Benjamin Martin, Ashlee McKenzie, Ryan Miyashiro, Amanda-Jean Muller, Nichole Munk, Sara Pierce, Lisa Ramey, Tara Robinson, William Saring, Nicole Silveira, David Silvestro, Daniel Sipko, Shayna Smith, Stephanie Sowles, Travis Stehman, Jeffrey Sykes, Zachary Tretton, Nathaniel Walsh, Ryan West, Amy Wetherbee, Carina Whitcomb, Jon-Michael Whitefield, James Whorley, Matthew Yaquinto.

9th Grade

4.0

Laura Banks, Kellie Cottrell, Colleen Coyne, Brian Dixon, Jacleen Gerard, Terran Hadlock, Calie Hastie, Sarah Hobgood, Kerry Irvin, Sarah Lillegard, Alexander Parra, Russell Pedrett, Chelsea Suschena, Yuri Weigel, Will Whipple, Adam Zielinski, Keriann Zinke.

3.83 – 3.25

Elizabeth Alexander, Ashley Arneson, Kyle Bonner, Stephanie Boomhower, William Bradshaw, Michael Brandstetter, Rebecca Bristol, Mark Butti, Joseph Canale, Britney Christen, Amelia Christian, Trent Clanton, Lauren Clark, Elizabeth Coleman, Charleen Collins, Robert Coomes, David Cox, April Crandall, Leslie Drew, Sarah Erwin, Jessica Farkas, Erin Fong, Samuel Forrester, Jacob Forst, Andrea Forsyth, John Galvin, Kallie Goheen, Kaitlyn Gorrindo, Alyson Graham, Daniel Haanpaa, Trevor Hansen, Autumn Henderson, Anthony Hogan, Corey Jessup, Jerome Jim, Jangis Johnson, Ernesto Martinez, Kelly McKinnon, Nicholas Murray, Sean Neuffer, Daryl Newman, Cheryl Nicoll, Savannah Ohl, Mallory Olney, Natalie Pearson, Thomas Rothstein, Zachary Sayed, Seth Sergent, Brandon Silverira, Tanya Soleta, Cassandra Sorich, Annie Spaniol, Dar Stanley, Rebecca Swift, Scott Sylvester, Kenneth Tanner, Bethany Teveldaul, Sean Thaler, Keyna Vandervort, Angela Vincent, Jessica Weisser, Jared Whitaker, Kaitlyn White, Jessica Wike, Erin Zelenski.